Blagajna rzeszow

1. siječnja 2015. uveli su druge propise koji značajno proširuju opseg ljudi koji vode gospodarsku kampanju, a koji će ovisiti o obveznim evidencijama o fiskalnom iznosu posnet bingo hs ej. Zbog ovog stanja mnogi će podaci morati kupiti blagajne. Nema mladih troškova. Budući da su prodavači blagajni svjesni da bez obzira na cijenu neće biti kupaca, vjerojatno neće uništiti cijene. Stoga je sigurno karakteriziraju visoki troškovi za investitore koji kupuju blagajne. Znate li, međutim, da poduzetnici koji ga kupuju prvi put mogu predstavljati proboj u trošku kupnje blagajne?

Prema čl. 111 odjeljak 4 osobe koje na blagajni kreiraju evidenciju o prometu i dospjelim porezima, mogu od poreza odbiti troškove preuzete za kupnju svake blagajne u iznosu od 90% njegove vrijednosti, no ne više od 700 PLN.Što trebam učiniti da dobijem povrat kupnje u blagajni? U ovom trenutku porezni obveznik mora podnijeti pisanu obavijest u kojoj obavještava o vrijednosti kupljenih blagajni. Izvode se predstojniku nadležnog poreznog ureda. Stoga se mora kreirati prije snimanja prodanog predmeta za iznos koji kaže. Imajte na umu da nakon što prijeđemo ovo razdoblje, nećemo dobiti povrat novca, pa pripazite na vrijeme. Također bismo trebali obratiti pažnju na činjenicu da ako smo samo jedna blagajna, ne moramo je postavljati na pojedinačnom obrascu - dovoljno je napraviti trenutni obrazac za instaliranje blagajne na prijavnici. Tako da je objavljivanje očito, ali vrijedi podsjetiti da će temelj za povrat za kupnju blagajne biti potvrda (ili novi dokaz o kupnji. Ostavimo ga.Kako ukazuje na pitanje povrata kupnje blagajne kod uspjeha obveznika PDV-a? Napominjemo da se porezni obveznici PDV-a nadaju da će kupnju blagajne podmiriti samo u ugovorima o PDV-u za vrijeme u kojem su započeli bilježiti prodaju na blagajni. Porezni obveznik PDV-a, ako podmiriva mjesečno, može sadržavati 25% (ali ne mnogo više od 175 PLN poreza koji se vraća na račun u slučaju kada postoji višak poreza koji je plaćen preko dospjelog. U sličnoj situaciji, obveznik PDV-a koji plaća tromjesečno može se osloniti na 50% povrata, ali ne više od 350 PLN.